Займатись собою

Займатися потрібно собою. Не чоловіком

Гармонійні стосунки завжди починаються з гармонійної жінки. Не з навичок маніпулювання, не з секретних прийомів, як утримати і одружити, не з самокатування за підручником для майбутніх дружин. Ні. Тільки гармонійна жінка може побудувати гармонійні відносини. І крапка. Ніяк інакше.
Коли жінці самій з собою добре, коли вона не боїться самотності і може сама себе зайняти, та так, що їй цікаво, коли у неї адекватна самооцінка і почуття власної гідності, коли вона знає себе, свої потреби, коли вона умиротворена і спокійна, коли вона точно знає чого хоче, тільки тоді відносини складаються.
Але найчастіше жінка:
  • шукає в чоловікові опору для себе, як свого роду милицю
  • постійно провокує чоловіка, тому що внутрішньо вважає, що не варта любові і щастя
  • не знає чого хоче, і тому намагається жити цілями і мріями свого чоловіка, що теж не виходить
  • використовує чоловіка як психотерапевта
  • стає безликою рибою-прилипалою, від якої ніяк не відв’язатися
  • боїться його втратити і тому жорстко контролює кожен його крок
  • намагається всім довести свою незалежність і тому не здатна бути у відносинах
  • не вміє довіряти і будувати близькі стосунки, тому замінює все це різними сурогатами
  • намагається за його рахунок вирішувати свої душевні проблеми, програючи сценарії відносин з батьком, наприклад
  • намагається з чоловіка зробити щось потрібне їй, не дивлячись на його якості, природу і бажання
  • хапає того, хто піддається, і тримається за нього щосили, аби не залишитися одній
  • закриває очі на таке ставлення до себе, яке руйнує обох
  • провокує конфлікти, тому що переповнюється емоціями, їх потрібно кудись подіти, а способу іншого не знає
  • тримає тих, кого тримати не треба (і що це взагалі за термін – утримати чоловіка?! Він що – прапор?)
  • сподівається, що він, нарешті, зробить її, нещасну, щасливою
  • не цікавиться самою собою і не може бути наодинці з собою довго
  • використовує чоловіка для вирішення своїх матеріальних або фізичних проблем
  • боїться старіти-товстіти-і так далі, тому що він же тоді точно її кине, і йде робить операції, робить ін’єкції
  • чекає любові зовні, не в силах її отримувати зсередини.
І це лише мала частина того, що жінки роблять у відносинах. І нічого з цього не приводить жінку до бажаної мети.
Тому що займатися потрібно собою. Не чоловіком. Не чоловіками. А собою. З собою треба налагодити спершу відносини, а потім вже вибудовувати комунікацію.
Тому що коли всередині буде тихо, спокійно і добре, то попросити про допомогу – легко, сказати добре слово – легко, відпустити на риболовлю теж просто. Але якщо ви точно знаєте, що для вас все це катастрофа, що довіряти йому, поважати його, зберігати йому вірність не тільки тілом, а й розумом, приймати його, залишати йому особистий простір і час ви не можете, то це сигнал.
Сигнал до того, щоб перестати думати про нього, намагатися змінити його, перестати шукати чарівну кнопку на ньому, яка виконає всі ваші бажання. Так можна відносини зруйнувати, причому з гарантією.
Змістіть акценти і увагу з чоловіка або чоловіка на себе. Якщо ви не можете вийти заміж, тим більше перестаньте думати про чоловіків і про те, як їх отримати. Почніть думати про саму себе. Поставте для себе пріоритетом не “врятувати шлюб» і не «налагодити відносини з ним» і навіть не «вийти заміж». Поставте мету стати цікавою самій собі.
Дізнайтеся себе краще. Заведіть, якщо завгодно, роман з самою собою. Заспокойте внутрішній хаос.
Знайдіть все те, що вам потрібно, – любов, увагу, інтерес, стимул – всередині себе. І тоді зміняться і відносини.
Це схоже на те, як ми вирощуємо розсаду.
Спершу потрібно підготувати ґрунт, і якщо він готовий, то насіння досить просто посадити і підтримувати мінімальними зусиллями.
Але якщо не замислитися над ґрунтом, а відразу сіяти, то навіть якщо потім прикладати багато зусиль, врожаю може і не бути зовсім. Ви лише даремно витратите час, сили, отримаєте негативний досвід і втратите віру.
Точно так же в стосунках. Можна набрати повну торбу маніпулятивних методів спілкування з чоловіками, навчитися натискати на різні кнопки, щоб отримувати бажане, але який у цьому сенс в довгостроковій перспективі, якщо ви самі при цьому важко хворі? Ви станете мавпою з гранатою в руках, яка своїми «практиками» може покалічити тих, хто поруч. І вже, звичайно ні про яке щастя мови не буде, навіть якщо ваша сім’я виглядати буде з боку ідеально.
Тому не чіпайте чоловіків до тих пір, поки не домовитеся з собою. Не буде гармонійних відносин, поки цієї гармонії немає всередині вас самих. Досить намагатися змінити інших людей і відносини з ними. Заспокойте себе, наповніть, умиротворіть. І все навколо теж заспокоїться.
Повірте, вивчення і розвиток самої себе – це нескінченний і захоплюючий процес. І якщо в нього зануритися, зупинитися вже неможливо, вам з собою буде все цікавіше. І чим цікавіше вам самій, тим сильніше притягуються і інші – чоловіки, подруги, діти, колеги, начальство. Все починається зсередини. З нас самих.

НЕЗАБУТНЯ

Ми постійно думаємо про те, чого хочуть від нас чоловіки. У мережі повно статей про те, що надягати, що говорити, робити, щоб виглядати привабливою і бажаною для протилежної статі. Але навіть якщо застосувати все це, результат не гарантований. І ти починаєш відчувати себе ще більш невпевнено.

Справа в тому, що відносини залежать від багатьох факторів. Звичайно, твій макіяж і одяг допоможуть справити враження, але незабутньою жінку робить не це. А те, яка вона жінка.

І ось, що робить жінку незабутньою:

1. Жага до життя.

Життя – це про те, щоб жити і відчувати емоції. Це не означає, що ти повинна відправлятися в божевільні пригоди і постійно виходити із зони комфорту. Це означає, що ти повинна насолоджуватися своїм життям і брати участь в ньому активно.

А виглядати це може по-різному. Подорожі по світу. Вирощування квітів в своєму саду. Відвідування театру. Читання нових книг. Відвідування проекту ТЕРИТОРІЯ ТІЛА.

У тебе має бути жага до життя, ти повинна насолоджуватися ним, робити своє життя багатогранним і незабутнім. І такою будеш і ти.

2. Близькі стосунки.

Ніхто не хоче бути з людиною, для якої ти – єдиний сенс життя. Це занадто великий тиск і відповідальність. Мати близькі стосунки поза особистим життям – це нормально і необхідно. Це збалансовує тебе. Це відносини з рідними, друзями, колегами.

Це показує, що у тебе є зв’язок із зовнішнім світом, що ти будуєш своє життя для себе, а не навколо когось. Тим більше, що відносини можуть бути тимчасовими, і якщо твоє життя руйнується після кожного розставання, це не справляє гарне враження.

3. Доброта.

Іноді бути доброю людиною – палиця з двома кінцями. Добрими часто користуються, але твоя доброта ніколи не забудеться. Ти не повинна намагатися врятувати світ, але бути доброю з людьми – близькими і незнайомцями, – це багато говорить про тебе, і це запам’ятають.

Ми всі пам’ятаємо ті добрі вчинки, які для нас хтось зробив, які надихнули і нас на добро.

4. Захопленість.

Такі люди не забуваються. Якщо ти захоплено займаєшся чимось, це показує, яка ти людина і які твої цінності. А небайдужої людини з цінностями не забувають.

Ти можеш бути захоплена допомогою іншим людям, своєю кар’єрою, якимось рухом, тваринами – чим завгодно! Це просто показує твою небайдужість і те, що для тебе важливо.

Прийди до нас-ти захоплюватимешся тими, хто зумів змінити своє життя, і ти теж захочеш змінити своє.

5. Наполегливість. Розуміння своїх границь.

Іноді у наполегливості може бути погана репутація, але не варто це плутати з нахабністю або зарозумілістю. Наполегливий не той, хто переступає всі межі, ніколи не приймає «ні» або не рахується з думкою або почуттями інших.

6. Ніжність.

Полюби світ, ніжно-ніжно торкаючись кожного дня у своєму житті, зцілюючи своїм дотиком з любов’ю усіх інших.

7. Усвідомленість.

Що може бути краще, як розуміти себе та вміти зрозуміти свою думку, стан, бажання, потребу. Чому це має знати чи вгадувати хтось інший, а не ти? Так простіше жити, спілкуватись, домовлятись,любити.

Уповільнення, вміння викидати непотрібне, виходити з токсичних стосунків-все це результат усвідомленості.

Чи часто ми знаходимо час , щоб вдивитись в речі, які нас оточують, щоб відчути, посмакувати, помітити, не поспішати, насолодитись?

Чим більш уважніше ми відносимось до того, що відбувається з нами тут і зараз, тим більш здоровішими, щасливішими стаємо.

Повільно та ніжно, усвідомлено переживаючи кожний момент буття, зупиняючись в прекрасному та простому, осмислено живучи та знаходячи сенс у миті, яка триває зараз.

8. Віра.

В себе. В зміст свого життя на Землі. В Бога. В свої цінності. В близьких. В добро. В добре у кожній людині.

Складність щезає, коли усвідомиш, що день є даром. Що цього дня ти обдарований, бо ти його просто мав.

9. Стресостійкість.

Уміння працювати з емоціями і розуміти свій емоційний світ. Не здаватися, коли виникають труднощі. Це вставати після падіння. Це вчитися, рости і прагнути до цілей. Це йти до того життя, яким ти хочеш жити. Так можуть не всі. І тому це не забувається.

10. Краса.Харизма. Ізюминка.

Баланс зовнішнього та внутрішнього. Розуміння своїх переваг і звісно ще й недоліків.

Доповнено Марією Хомів, автором проекту ТЕРИТОРІЯ ТІЛА